theconstructo.com

تعویض بیش از یک هزار دستگاه کنتور خراب و فرسوده مشترکین آب

تعداد بازدید : 125 - تاریخ خبر : دوشنبه 23 فروردین 1400 - 10:49

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : یک هزار و 115 دستگاه کنتور خراب مشترکین شرکت در سال 99 تعویض شده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : یک هزار و 115 دستگاه کنتور خراب مشترکین شرکت در سال 99 تعویض شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، ابراهیم اصغرنژاد اظهار کرد: برنامه تعویض کنتورهای خراب و فرسوده مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوی در این شهرستان بصورت مستمر در سال گذشته انجام گرفته است .

وی گفت: یکی از مهم ترین فعالیت های شرکت در راستای کاهش آب بدون درآمد و به ویژه ظاهری آن، تعویض کنتور های خراب یا فرسوده و جایگزینی آن با کنتورهای نو و با قابلیت عملکرد مطلوب است که این موضوع کمک شایانی به شفاف سازی مقادیر مصارف آب می نماید.

اصغرنژاد تصریح کرد: با تعویض کنتورهای خراب از پرت بیش از حد آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند و شرایط لازم به منظور مدیریت مصرف و خدمات‌رسانی شایسته‌تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می‌کند.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت در ادامه سخنان خود با اشاره بر این که به صفر رساندن کنتور های خراب در شرکت از اهداف اصلی شرکت می باشد، خاطر نشان کرد: اما چون در هر دوره از قرائت کنتورها بر تعداد کنتور های خراب افزوده می شود بنابر این کار تعویض کنتور کاری مستمر و دائمی می باشد.

وی اظهار داشت :اجرای این طرح  با هدف مدیریت مصرف آب برای مشترکین خانگی و غیرخانگی که به طرق مختلف کارکرد ناصحیح کنتور آنان مشخص شده بود به‌صورت رایگان صورت گرفت.

اصغرنژاد تاکید کرد: تعویض کنتورها بر اساس شواهد عینی (عدم کارکرد شمارنده در زمان باز بودن شیرآب) و نیز تست کنتور با دستگاه مخصوصی انجام شد و موارد دارای نقص در لیست تعویض قرار گرفته و بر اساس اولویت جایگزین شدند.

وی گفت : با توجه به اینکه کنتور آب قطعه‌ای مکانیکی است، این امکان وجود دارد به‌دلایلی همچون گذشت زمان ، عبور جریان آب از آن و سایش عقربه‌ها و اتصالات داخلی ، کارکرد خود را از دست داده و نتواند به درستی مصرف و عبور جریان آب را نمایش دهد.

اخبار مرتبط

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان