theconstructo.com

آغاز طرح پیمایش انشعابات آب مطابق با کاربری های واگذار شده

تعداد بازدید : 93 - تاریخ خبر : سه شنبه 7 اردیبهشت 1400 - 09:23

طرح پایش های دوره ای محسوس و نامحسوس انشعابات آب با هدف نظارت بر انطباق مصرف آب با کاربری های تعیین شده و استفاده متناسب از ظرفیت مشخص شده، بادر شرکت آب و فاضلاب خوی اجراخواهد شد.

طرح پایش های دوره ای محسوس و نامحسوس انشعابات آب با هدف نظارت بر انطباق مصرف آب با کاربری های تعیین شده و استفاده متناسب از ظرفیت مشخص شده، بادر شرکت آب و فاضلاب خوی اجراخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت از نظارت دقیق و سخت گیرانه بر مصرف آب در کاربری های مختلف خبر داد.

جواد ولیزادگان گفت: طرح پایش های دوره ای محسوس و نامحسوس انشعابات آب با هدف نظارت بر انطباق مصرف آب با کاربری های تعیین شده و استفاده متناسب از ظرفیت مشخص شده، از نیمه اردیبهشت ماه سالجاری اجرا خواهد شد.
وی با بیان این که این طرح به منظور صیانت از حقوق شهروندان عملیاتی می شود، اظهارداشت: لازم است مشترکین، آب شبکه توزیع را فقط مطابق با کاربری مجاز تعریف شده مصرف کنند در غیر این صورت بر اساس ضوابط و اختیارات قانونی موجود، با متخلفان برخورد می شود.
وی با تاکید بر این نکته که مصرف آب در هر نوع کاربری به غیر از کاربری تعریف شده در قرارداد واگذاری انشعاب آب ممنوع است، بیان داشت: نه تنها استفاده از آب شرب برای مواردی همچون ساخت و ساز، غیرمجاز است، بلکه نمی توان از آب کاربری های خانگی برای مصارف غیرخانگی نظیر اماکن تجاری نیز استفاده کرد و انجام این کار خلاف قانون است.
ولیزادگان ادامه داد: در مواردی که واگذاری انشعاب به کاربری های غیرمسکونی انجام شود، ظرفیت تخصیص یافته فقط در حد تامین آب شرب و بهداشت کارکنان آن مجموعه خواهد بود و شرکت آب و فاضلاب تعهدی در خصوص تامین آب در مصارف غیر از شرب و بهداشت ندارد.
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در سال گذشته همه گیری و شیوع ویروس کویید 19 و الزام به رعایت بیشتر نکات بهداشتی از جمله شستشوی مکرر دست ها باعث شد تا متوسط مصرف آب شهرستان خوی شیب صعودی به خود بگیرد.
وی در پایان با اشاره به شرایط خاص تابستان پیش رو، از مشترکین این شرکت تقاضا کرد همچون گذشته با بهینه سازی و مدیریت مصرف، با خدمتگزاران خود در شرکت آب و فاضلاب خوی در مدیریت بحران کم آبی تابستان 1400 همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

اخبار مرتبط

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان