theconstructo.com

جلوگیری از بحران آب با لزوم صرفه جویی در مصرف آب

تعداد بازدید : 114 - تاریخ خبر : پنج شنبه 16 اردیبهشت 1400 - 11:16

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  از لزوم صرفه جویی در مصرف آب جهت جلوگیری از بحران در شهرستان خوی خبر داد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  از لزوم صرفه جویی در مصرف آب جهت جلوگیری از بحران در شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی، یداله سلطانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت و نیاز روز افزون به منابع آبی جدید، و لزوم حفظ و مدیریت منابع آبی موجود، جلوگیری از تنش آبی و تسهیل در امر خدمات رسانی از چالشهای پیش روی شرکت آب و فاضلاب می باشد.

وی افزود: آب به عنوان یک منبع با ارزش نقش اساسی در زندگی انسان داشته و یکی از مهمترین عوامل زیر ساختی در زندگی اجتماعی و توسعه جوامع بشری به شمار می رود.

سلطانی خاطر نشان ساخت: با عنایت به خشکسالی های چند سال اخیر، شیوع ویروس کرونا و کاهش نزولات آسمانی سال گذشته در شهرستان امسال تیز با کاهش نزولات جویی روبرو هستیم، که موجب افزایش سرانه مصرف و برداشت بی حد و حصر از آب های زیرزمینی گردیده است .

مدیر عامل شرکت ادامه داد: شهرستان خوی دارای 6شهر و 124 روستا با بیش از 120 هزار مشترک شهری و روستایی است که نیاز آبی این شهرستان تماما از منابع زیر زمینی (چشمه و چاه ) تامین می گردد.

سلطانی در پایان بیان نمود: با توجه به در پیش بودن فصل گرم سال و شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت مسائل بهداشتی، از مردم فهیم شهرستان درخواست داریم تا حد امکان مدیریت مصرف را سرلوحه خود قرار داده، تا بتوانیم فصل گرم سال را به خوبی مدیریت نموده و در امر خدمت رسانی پیش گام باشیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان