theconstructo.com

30 درصد به ظرفیت تولید آب شرب روستاهای هسته جوک خوی اضافه شد

تعداد بازدید : 116 - تاریخ خبر : دوشنبه 4 مرداد 1400 - 08:39

با اجرای طرح اتصال چشمه های آب شرب  و بهسازی چشمه های مذکور روستای هسته جوک بخش قطور ، بیش از ۳۰ درصد به ظرفیت تولید آب شرب این روستا افزوده ‌شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب قطور گفت: با اجرای طرح اتصال چشمه های آب شرب  و بهسازی چشمه های مذکور روستای هسته جوک بخش قطور ، بیش از ۳۰ درصد به ظرفیت تولید آب شرب این روستا افزوده ‌شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ،مرادعلی پاشازاده افزود: برای این منظور، یک چشمه به ظرفیت آبرسانی این روستا اضافه و 50 متر خط انتقال اجرا شد.

وی  با بیان اینکه در ایام تابستان مصرف آب شرب در مناطق روستایی افزایش چشمگیری می یابد افزود: روستاییان برای بهره مندی مناسب، الگوی مصرف آب شرب را رعایت کرده و از استفاده آن در مصارف غیر شرب از جمله کشاورزی خودداری کنند.

پاشازاده با اشاره به بروز برخی مشکلات در آبرسانی به روستاهای این بخش در روزهای اخیر ادامه داد: این مشکلات بر اثر برخی نقص ها و نیز بروز برخی قطعی های برق به وجود آمده که با اجرای تمهیدات لازم در حال مرتفع شدن است.

رئیس اداره آب و فاضلاب قطور اعلام کرد: هم اکنون با تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب، تمامی روستاهای تحت پوشش  این بخش از آب شرب بهداشتی از طریق شبکه انتقال آب  بهره مند هستند.

روستای هسته جوک از روستاهای بخش قطور است که سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت این روستا در سال ۱۳۹۵ برابر با 584 نفر با 132 خانوار بوده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان