theconstructo.com

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب در مدرسه نبی اکرم شهر قطور

تعداد بازدید : 164 - تاریخ خبر : پنج شنبه 4 آذر 1400 - 09:57

کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب با هدف ترویج راهکارهای مصرف بهینه و تغییر الگوی رفتار مصرفی از طریق آموزش حضوری ، با حضور معلمان و 120 نفر از دانش آموزان مدرسه نبی اکرم شهر قطور  برگزار شد.

کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب با هدف ترویج راهکارهای مصرف بهینه و تغییر الگوی رفتار مصرفی از طریق آموزش حضوری ، با حضور معلمان و 120 نفر از دانش آموزان مدرسه نبی اکرم شهر قطور  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ،  رئیس اداره آب و فاضلاب قطور در سخنانی در رابطه با اهمیت آب ، راههای صحیح مصرف آب ، روشهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد از پساب و آب های خاکستری مطالبی را برای دانش آموزان ارائه نمود .

پاشازاده در ادامه  با اشاره به نقش تاثیر گذار معلمان بر فرهنگ سازی مدیریت مصرف، گفت: همچنین معلمان بواسطه ارتباط مستقیم با دانش آموزان، به عنوان ظرفیتی تاثیرگذار محسوب می شوند که تلاش داریم برای انتقال پیام های آموزشی با محتوای ضرورت نهادینه سازی فرهنگ صرفه جویی به جامعه هدف (دانش آموزان و والدین)، از این ظرفیت موثر در عرصه تعلیم و تربیت نسل جدید استفاده نماییم.

وی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با روش های صرفه جویی در مصرف آب و نهادینه نمودن استفاده صحیح از آب در بین خانواده ها است.

رئیس اداره آب و فاضلاب قطور افزود: با توجه به استمرار پدیده خشکسالی در کشور ، اصلاح الگوی مصرف آب امری حیاتی و ضروری بوده و بایستی زمینه های اصلاح الگوی مصرف را در جامعه فراهم کنیم که یکی از مهمترین شاخص های این امر اصلاح رفتار مصرف در جامعه به ویژه در کانون خانواده ها است.

در این جلسه آموزشی دانش آموزان با مطالبی  مانند : فاضلاب چیست ؟ ،  آب خاکستری و پساب چیست و راههای استفاده مجدد از آنها چگونه است ؟ ،  روشهای تامین ، تصفیه و توزیع آب و روشهای صحیح مصرف آب و... ارائه گردید  و در پایان دانش آموزانی که بهترین همکاری را در پاسخ دادن به سئولات مطرح شده در طی این جلسه آموزشی را داشتند با اهداء هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند .  


امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان