theconstructo.com

آب بهای مشترکان پرمصرف، به‌صورت پلکانی محاسبه می‌شود

تعداد بازدید : 104 - تاریخ خبر : پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401 - 12:36

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب  خوی گفت: نزدیک به ۱۰ درصد از مشترکان این شرکت با رعایت الگوی مصرف بهینه آب  موسوم به طرح امید، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی پرداخت بهای آب مصرفی بودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، یداله سلطانی  اظهار کرد: آب بهای مشترکان خانگی پرمصرف که الگوی ۱8 مترمکعب در ماه را رعایت نکنند، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، در سال جاری به‌صورت پلکانی محاسبه خواهد شد.

وی تصریح کرد: تغییر تعرفه آب و کارمزد دفع فاضلاب از ابتدای سال جاری با هدف مدیریت مصرف بهینه و تشویق شهروندان به رعایت الگوی مصرف آب طراحی و ابلاغ شده است.

وی افزود: آب بهای مشترکان خانگی درصورت رعایت الگوی مصرف، نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نداشته و مشمول نرخ یارانه‌ای آب خواهند بود و اضافه پرداخت مشترکان پرمصرف، بخشی از یارانه پرداختی به مشترکان کم مصرف و خوش مصرف را جبران  می‌کند.

سلطانی تصریح کرد: حدود ۶۰ درصد از مشترکان خانگی در شهرها  و روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب  خوی ، الگوی مصرف را رعایت کرده و مشمول  افزایش تعرفه نخواهند شد و پیش بینی می‌کنیم مشترکان پرمصرف نیز با اعمال تعرفه‌ها، به سمت رعایت الگوی مصرف و مدیریت بهینه آب حرکت کنند.

وی تاکید کرد: بر اساس بخشنامه جدید، مشترکان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی در صورت مصرف ماهانه تا یک سوم الگوی مصوب، (هرماه 6 مترمکعب ) از پرداخت آب بها معاف خواهند بود.

مدیر عامل شرکت تصریح کرد: در حال حاضر از 98 حلقه چاه  60  دهنه چشمه آب شرب شهرستان تامین می شود.

سلطانی گفت در طول سال گذشته بیش از 6 هزار و 300 مشترک پرمصرف داشتیم که در بخشهای خانگی ، تجاری ، مسکونی و تجاری ، تحصیلی دولتی ، دستگاههای اجرایی و انشعاب موقت بودند .

وی افزود : دستگاههای اجرایی و اشتراک های تحصیلی دولتی می توانند با استفاده تجهیزات کاهنده و آموزش کارکنان و دانش آموزان و دانشجویان تا حد بسیار زیادی در مدیریت مصرف این شرکت را یاری نمایند .

سلطانی افزود : در بعضی از مشترکین دستگاههای اجرایی و تحصیلی و دولتی رقوم بسیار بالا مشاهده می شود که جای تعجب دارد .

رئیس هیئت مدیره شرکت ضمن اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه در فرهنگ‌سازی و ارتقاء سطح آگاهی شهروندان تصریح کرد: روابط عمومی شرکت در راستای مدیریت مصرف برنامه های زیاد در سال گذشته اجرا و امسال نیز آماده خواهند یافت .

وی نیز گفت: تعرفه مشترکان غیرخانگی به شرط رعایت ظرفیت قراردادی ماهانه که به منزله الگوی مصرف آب است،  برای مصرف صنعتی، عمومی، دستگاه‌های اجرائی و اقامتگاه‌های غیردائم معادل قیمت غیر یارانه‌ای آب و برای مصارف تجاری معادل ۱.۵ برابر قیمت غیر رایانه ای آب محاسبه می‌شود.

سلطانی افزود: در بخشنامه سال جاری، مشترکان غیر خانگی چنانچه بیش از الگو یا ظرفیت ماهانه مصرف آب، داشته باشند، نرخ مصرف مازاد بر اساس تعرفه آب آزاد محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ماهیت تعرفه‌های سال جاری، بر رعایت الگوی مصرف آب و بازدارندگی از مصرف بی‌رویه تمرکز دارد، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مشترکان پرمصرف برای مدیریت مصرف آب به وسیله ارسال پیامک، همزمان با ارسال صورتحساب از سال گذشته انجام شده است.  

مدیرعامل شرکت گفت: مشترکان بخش خانگی،  در صورت رعایت الگوی مصرف آب، افزایش تعرفه‌ای نخواهند داشت، اما مشترکان پرمصرف، مشمول ضریب از قیمت غیریارانه ای آب  خواهند شد که به‌صورت پلکانی برای مصرف مازاد بر الگو محاسبه می شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان